31 Jul

AMTAP – rezultate intermediare admiterea 2015 BUGET!!!!
În baza Hotărârii Comisiei de Admitere din 31.07.2015

ORDON:
I. A propune înmatricularea la anul I de studii (Ciclul I), învăţământ la zi, buget, candidaţilor care au susţinut cu succes probele de concurs:

CICLUL I
Facultatea ARTĂ INSTRUMENTALĂ, COMPOZIŢIE ŞI MUZICOLOGIE

Pian
1. Prigalo Alexandru -9.80 2. Granețkaia Elena -8.91
3. Pipa Tatiana -8.82 4. Cantemirov Dumitru-8.62
5. Culea Mihaela -8.60 6. Chintea Dorina – 8.31
7. Sergheeva Evghenia -8.02 8. Caciula Elena – 7.90

Instrumente cu coarde
1. Chetreanu Nicoleta-9.61 2. Vodeaniuc Iulia-9.05
3. Bezhenar Yevhenii-9.0 4. Rodvan Cristina-8.77
5. Kilivnik Valeria-8.60 6. Chirneva Galina-8.03
7. Chirtoacă Marina-7.93 8. Roșu Anton-7.85
9. Roșulschi Neli -7.64 10. Lebedeva Cristina-7.63
11. Vizitiu Lucia-7.56 12. Bivol Alexei-7.55
13. Burcovschi Sorin-7.43 14. Șapoșnicov Ghenadii-7.21

Instrumente aerofone şi de percuţie
1. Melnic Iurie-9.36 2. Jacotă Dan-8.48
3. Timanciuc Valeria-8.27 4. Bompa Victor-8.16
5. Negara Vladimir-8.15 6. Țîganaș Cornel-8.07
7. Popa Teodor-7.97 8. Boeștean Nicolae-7.73
9. Pascari Nichita-7.71 10. Demcenco Vladislav-7.60
11. Țîțanu Ștefan-7.32

Canto popular
1. Dragan Tatiana -9,18 2. Darii Ion-8,25

Instrumente populare
1. Ganea Gheorghe-8,43 2. Matei Ana-8,35
3. Ursachi Radu-8,21 4. Cvasniuc Mihail-8,07
5. Ciobanu Daniel-6,90 6. Projica Petru-6,29
7. Mițul Andrei-9,25 8. Cernogal Serghei-8,69

Canto estradă
1.Grebenciucova Anna-Simona-9,60 2.Sandu Catarina-7,94

Instrumente muzica uşoară şi jazz
1. Botnaru Ion-8,50 2. Ursu Iulian-8,25

Compoziţie muzică academică
1. Caramalac Gheorghe-8,59

Muzicologie
1. Iabanji Galina-9,04

Facultatea ARTĂ VOCALĂ, DIRIJAT ŞI PEDAGOGIE MUZICALĂ

Canto academic
1. Cojocaru Vladislav-9,06 2. Dumitraș Iulian-8,70
3. Cazacevschi Xenia-8,56 4. Codreanu Otilia-8,26
5. Cheptea Georgeta-8,10 6. Șveț Daniel-8,10

Dirijat cor academic
1. Bantaș Sandu-9,48 2. Raicu Liliana-8,54
3. Rață Iana-8,49 4. Petriciuc Nona-8,35
5. Vlas Anastasia -8,20 6. Voloșin Stanislav-7,29

Pedagogie muzicală / zi
1. Şavga Iuliana -9,46 2. Arseni Ilie-9,41
3. Duca Oxana-9,14 4. Nazîru Ion -9,0
5. Chiriac Mihăiță-8,96 6. Ghilețchi Grigore -8,72
7. Rapeșco Mihaela-8,59 8. Grigoriță Iuliana -7,85
9. Scoarţa Tatiana -7,84 10. Bordianu Alexei -7,08

Facultatea TEATRU, FILM ŞI DANS

Actorie
1. Ghilețchi Constantin -8,63 2. Gușan Gheorghe-8,53
3. Căpățină Mihaela -8,34 4. Zuza Valentin -8,31
5. Chirilă Cristin -8,26 6. Gurova Valeria-Elena -8,25
7. Lașco Dorina -7,79 8. Rotaru Ion -7,74
9. Plohii Stela -7,69 10. Ciobanu Daniel -7,05

Teatrologie
1. Moca Olga -10,0 2. Ceaicovschi Mihaela-9,23
3. Racu Nicole-Valentini-8,34 4. Vizir Daniela -8,23
5. Baroncea Elena -8,21 6. Miron Nicoleta -7,86

Scenografie
1. Gurin Irina -9,55 2. Rotaru Victoria -9,51

Regie
1. Milea Mihail -9,33 2. Botnarenco Nina -9,31
3. Cociug Valeria -9,14 4. Savciuc Eugen -8,44
5. Hustei Constantin -8,31 6. Gajim Constantin -8,09
7. Brudari Nicolae -7,8
Regie Film și TV
1. Stoica Valeria -9,37 2. Moraru Doina -9,13
3. Șchiopu Mihai -9,11 4. Ștubei Tudor -9,02
5. Atanasov Dinu -8,95 6. Bodarev Doina -8,54
7. Jechiu Vlada -8,76 8. Lipartia Vladimir -8,64
9. Belocur Vadim -8,58

Producție Film și TV
1. Țentiu Edward -8,94 2. Sava Natali- 8,75
3. Cemîrtan Maxim -8,43 4. Șeremet Adrian -8,15
5. Cănățui Feoctist -7,86 6. Rotăreanu Elena -7,73

Coregrafie/ zi
1. Traci Stanislav -9,2 2. Isac Ștefan -9,0
3. Boldescu Cristina -8,88 4. Bucșan Rodica -8,67
5. Platon Vadim -8,35 6. Ciobanu Daniela -8,23
7. Dubceac Marcela -8,17 8. Șcirova Anghelina -8,14
9. Jechiu Sorin -7,89 10. Grigoraș Maxim -7,78

Dans/ zi
1. Srăinu Adriana -9,92 2. Cepuc Carolina-9,25
3. Barbuţa Oxana-8,42 4. Barcari Dionis -9,25
5. Iațco Octavian -9,0 6. Ivanov Veniamin -8,5
7. Berdilă Pavel -8,42

Culturologie, s/zi
1. Cucereanu Mihaela -9,01 2. Cucurudza Victoria -8,32
3. Codreanu Valerii – 8,07 4. Racovița Mihaela -7,82
5. Gheorghiță Alina -7,73 6. Toma Doina -6,42
7. Negară Ana-Maria -6,32

Management artistic, s/zi
1. Țîcu Doina – 9,05 2. Codreanu Valerii -7,92
3. Bacalova Alisa -7,75 4. Racovița Mihaela -7,49
5. Tabură Mihaela -9,51

Facultatea ARTE PLASTICE

Pictura
1. Meşcianov Alexandra -9,88 2. Grecu Oleg-7,45
3. Antoci Ciprian7,14 4. Dermenji Xenia 7,73
5. Prodan Alvina -6,84 6. Vorona Ecaterina -5,94

Grafica
1. Călin Marina 10,0 2. Lisnic Anastasia -9,11
3. Motruc Mihaela -9,09 4. Tracenco Xenia -8,7
5. Țurcan Ecaterina -8,45 6. Pervuşina Margarita -8,1

Design vestimentar
1. Obrintețchi Dumitrița -9,25 2. Lungu Ana -8,16
3. Dandara Inga -8,09 4. Carp Sanda -8,03
5. Juravschi Stela -6,99 6. Chiperciuc Cristina -6,74
7. Baraliuc Daria 6,49

Design interior
1. Stamati Valeria-Maria -9,24 2. Iepure Cristina -8,28
3. Costovici Vera -8,16 4. Micu Eugenia -8,12
5. Șaganeanu Alexandru -8,1 6.Ogorodnicov Ecaterina -7,92
7. Cotiujan Mihaela -7,87

Tapiserie
1. Martîniuc Alexandra -9,11 2. Neamțu Ecaterina -9,0
3. Postovanu Ovidiu-Cristian -7,67 4. Luţcan Ana -7,1

Metal artistic
1. Volodcencov Serghei -6,27 2. Miron Andrei -6,32

Sculptura
1. Glavan Petru 9,75 2. Donciu Vasile -8,68
3. Prisăcari Valentina 8,38 4. Josanu Cristina -7,64
5. Toderaşcu Ion 7,55

Istoria şi teoria artelor plastice
CaducencoDiana -8,33

CETĂŢENI STRĂINI
Canto academic Khaiut Alla -9,81
Scenografie Buivol Caterina-9,11
Instrumente populare Buta Marius-Cristian-8,15
Instrumente aerofone şi de percuţie Bulgaru Viorel -7.44

Rector AMTAP Victoria MELNIC